KONCERT
03/05
Vložte kočku + Sprostá a ubohá
Začátek
20:00

Vložte kočku je tříčlenné hudební uskupení v obsazení soundstation, triggerované bicí a pětistrunné elektrifikované housle. Pohybují na české klubové a festivalové scéně již přes deset let. Za tu dobu získali uznání renomovaných hudebních publicistů (Antonín Kocábek, Pavel Klusák, Jiří Špičák atd.) i několik cen (Anděl za Elektronické album roku 2014, Vinyla za Album roku 2014, Unijazz Malá alternativa). Ze zahraničních umělců si kapela zahrála například s Prodigy, Battles nebo Explosions in the Sky. Kapela Vložte kočku pravidelně vystupuje na hudebních festivalech, jako jsou Colours of Ostrava (kde stihli zahrát už třikrát) United Islands, Trutnov Open Air Festival, Pohoda atd. Vytvořili hudbu ke čtyřem divadelním představením pražských alternativních divadel (Turista, Krásná z Roissy, O Ohlédnutí, Nosorožec), ke slavnostnímu předávání ceny Czech grand design 2017, k několika krátkým filmům a v posledních letech i ke dvěma celovečerním filmům - Domestik Adama Sedláka a Kvarteto Miroslava Krobota (kde kapela ztvárnila sama sebe).

Devizou kapely je osobitý hudební styl, který nelze zařadit do jednoho žánru. Hudba kapely kombinuje elektroniku, rock, rap, folklorní hudbu a cokoliv, co ve členech zanechalo silnější dojem. To vše je sjednoceno pomocí specifické hudební řeči a originálního nástrojového obsazení.
Vložte Kočku se zaměřuje na propracovanou audio- i vizuální podobu koncertů (využití několika kamer na pódiu, laserů, led-diod atd.), která je patrná i z videoklipů - ty kapela tvoří výhradně ve vlastní režii a produkci. Na zatím nejpropracovanějším klipu k písni Otevřený dopis Bohu spolupracoval i tým sportovců kolové a zahráli si v něm osobnosti, jako je Radomil Uhlíř, Štěpán Smetáček nebo Miroslav Krobot.

 

Sprostá a ubohá kapela vznikla před dávnými věky v trojčlenné sestavě Štajn, Vernys a Jindroun. V marných nadějích v pozvednutí marnosti a ubohosti výrazu, hledali mužové hlásnou troubu rodu ženského, až narazili na entitu zvoucí se Endy. Po zevrubném ohledání pohlaví se ku zklamání všech tří zakládajících členů prokázalo, že Endy je také muž. Hrozné to zjištění vedlo k dalšímu zjitření výrazových prostředků, nyní dovedeno na samou hranici snesitelnosti, v kteréžmto rozpoložení se Sprostá a ubohá rozhodla k veřejné produkci.

V roce 2016 kapela vytvořila první studiové nahrávky.

 

Vstupné:

předprodej 220 Kč / na místě 250 Kč

Club
WAREHOUSE

Hanychovská 328/10
460 07 Liberec III – Jeřáb

mapa


(+420) 723 018 541
info@clubwarehouse.cz
Otevírací doba:
Klub je otevřen vždy hodinu před koncertem.

CLUB WAREHOUSE PROGRAM
FOTOGALERIE OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ KONTAKT RESTAURACE PIVOVAR
© 2018 Club WAREHOUSE  All Rights Reserved, Developed by 5Q
Chcete být informováni?
Aktuální rok (spam kontrola)
Souhlasím se zprac. os. údajů.